CAMPQ… Prožijte noc na ostrově mezi mimozemšťany!

Příběh CAMPQ

CAMPQ je projekt Agentury pro začleňování mimozemských civilizací při Úřadu vlády České republiky. Vznikl v listopadu 2016 jako součást sítě adaptačních táborů pro mimozemšťany, které na svém území organizuje Evropské unie. Unie tak reagovala na migrační vlnu, při které v letech 2016 - 2018 na území EU přistálo přibližně 200 000 mimozemských uprchlíků a okamžitý vzrůst negativních postojů proti těmto skupinám z důvodu jejich etnicity, náboženství nebo jiných odlišností.

Kde nás najdete V České republice fungují dva adaptační tábory – CAMPQ v Praze na ostrově Štvanice a CAMPQ v na Náplavce v Českých Budějovicích. Umístění jednotlivých poboček kopíruje místa, kde se v rámci migrační vlny objevila největší uprchlická vlna. Některé uprchlíky totiž není možné transportovat z důvodů zvýšených bezpečnostních rizik.

Naše Cíle Hlavním cílem projektu je připravit mimozemské přistěhovalce na úspěšný integrační proces a seznámit je se základy evropské kultury. CAMPQ zároveň funguje jako informační platforma pro pozemská média a cíleně funguje jako iniciativa, která chce vytvořit prostor pro vyvracení fám a prostor pro diskusi o možnostech úspěšného soužití.

Hlavními komunikačními nástroji jsou naše facebooková stránka CAMPQa web www.campq.cz, kde se například nachází informační sekce pro vyvracení nejčastějších hoaxů, mýtů a nenávistných stereotypů o mimozemských civilizacích. Dále iniciativa chce především pro mladé lidi přinášet ověřené informace o mimozemských kulturách v atraktivní a srozumitelné podobě.

Financování Agentura pro začleňování mimozemských civilizací je financována jak z veřejných rozpočtů (unijních a ze státního rozpočtu ČR), tak i z darů individuálních a korporátních donátorů. Jejich podrobný seznam naleznete v sekci „Partneři“.

Naši odpůrci Síť adaptačních táborů, jejíž je CAMPQ součástí, se od počátku stala terčem kritiky. Často proti ní vystupuje například iniciativa Mimozemšťany v České republice nechceme. Na Facebooku vznikla stránka BLEMTQ, která aktivity agentury cíleně zesměšňuje a paroduje. Kritika se zaměřuje také na financování iniciativy ze státního rozpočtu. Další kritici poukazují na to, že nejvíc oslovuje lidi, kteří na mimozemské civilizace nemají negativně vyhraněný názor.

Podle některých kritiků agentura zlehčuje a banalizuje nebezpečí související se integrací mimozemšťanů do evropské civilizace. Během let 2017 a 2018 došlo k několika vandalským útokům na místa spolupracující s agenturou. Dne 25. dubna 2018 se následně uskutečnilo „Solidární shromáždění: Praha se nebojí, o den později pak České Budějovice se nebojí“, na němž se sešlo dohromady asi 1 200 příznivců iniciativy, kteří útoky odsoudili. V polovině září 2018 pak pražská policie oznámila, že zadržela pět osob ve věku 19–22 let jako pachatele těchto útoků, včetně projevů sympatií k neonacistickým hnutím. Vyšetřování odhalilo i jejich další vandalismus.

Group 3 Copy Created with Sketch.
 

EXIT

 
 

CAMPQ logo

Organizační tým
Press / Ke stažení
  • TZ – Předprodej CAMPQ od 6. 12. 2018
  • TZ – zahájení projektu CAMPQ, 1. 3. 2018
  • TZ – zahájení projektu Fabulamundi

© Copyright 2018 campq - All rights reserved.

×
O projektu Tvůrčí tým Termíny & Vstupenky Příběh CAMPQ Partneři Press Kontakt